Branş Derslerimiz

İNGİLİZCE

'ENGLISH KIDS ACADEMY KİMDİR?''
ENGLISH KIDS ACADEMY'NİN KURULUŞ AMACI , OKUL ÖNCESİ VE İLKÖĞRETİM OKULLARINA, KALİTELİ İNGİLİZCE EĞİTİM VEREBİLMELERİ YÖNÜNDE ÇÖZÜM ORTAĞI OLMAKTIR.
ENGISH KIDS ACADEMY'NİN EĞİTİM FELSEFESİ BİR YABANCI DİLİN ANCAK ANA DİLİ ÖĞRENMEDE OLDUĞU GİBİ İLK ÖNCE KONUŞARAK ÖĞRENİLEBİLECEĞİDİR.
ENGLISH KIDS ACADEMY İLE ÇALIŞAN OKULLARDA YABANCI DİL EĞİTİMİ ÇOCUKLARA ÖZ GÜVEN AŞILAYARAK VE YABANCI DİLİ SEVDİREREK BAŞLAR. BUNUN YOLU DA YABANCI DİLİ KONUŞURKEN HATA YAPMAKTAN KORKMAYAN ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEKTEN GEÇER. ENGLISH KIDS ACADEMY İLE ÇALIŞAN OKULLARDA İNGİLİZCE ÖĞRETME SORUMLULUĞU OKULDA GÖREVLİ TÜM ÖĞRETMENLERE AİTTİR. ÖĞRETMENLER GEREKLİ EĞİTİMLERİ ALARAK TEKNOLOJİNİN DE YARDIMI İLE ÇOCUKLARIN YABANCI DİL ÖĞRENİMLERİNDE AKTİF ROL ÜSTLENİRLER. AMAÇ YABANCI DİL EĞİTİMİNİ TAM ZAMANLI VERMEKTİR BU SAYEDE ÇOCUKLAR YABANCI DİL EĞİTİMİNİ DAHA FAZLA SAAT GÖRÜRLER. AYRICA YABANCI DİLİ FARKLI KİŞİLER İLE KONUŞMA ŞANSI BULDUKLARI İÇİNDE ÇOK DAHA İYİ ÖĞRENİRLER
Bizde artık English Kids Academy Üyesiyiz ❤️

Satranç

Satranç eğitimi ile çocuklarımız ilk aşamada: taşların isimlerini, görevlerini,satranç tahtasını,taşların dizilişini daha sonraki aşamada: oyun kurallarını, figürlerin hareket biçimlerini, basit hamleleri öğrenirler. Bu becerileri öğrenirken çocuklarımızda; problem çözme becerilerinin gelişmesini, zamanını dikkatli kullanarak hareket etmeyi, beklemeyi beklerken doğru karar vererek düşünmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Ayrıca, spor aktivitesi olarak da kabul edilen satranç eğitimi ile çocuklarımızın dikkat sürelerini arttırılarak zihin gelişimlerinin desteklenmesi hedeflemekteyiz. Bunları masal (masallarla satranç), boyama ve oyunlar yardımıyla daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeye çalışıyoruz.

Orff tekniği ile müzik

Dil, dans ve müzik çocuğun birbirinden ayırmadığı hareket alanıdır. Bu noktadan hareketle Orff yaklaşımı ile yaptığımız müzik derslerinin amacı: bireysel yaratıcılık yoluyla estetik anlayışın ve sosyalleşmenin geliştirilmesidir. Orff eğitimi için önemli olan içinde var olan müziği ve müzik yapma duygusunu, en temel ve saf haliyle dışa vurabilmesidir. Biz bunun için ilk aşama olarak çocuğun kendi potansiyelinin farkına varmasını ve bunu geliştirmesini sağlayarak çocuğun gruba katkıda bulunmasını ve sosyalleşmesini sağlıyoruz. Daha sonraki aşamada da; Doğru nefes alıp, vermelerini, ritim duygularını basitenstürümanları tanıtarak ve kullandırarak geliştirmeye çalışıyoruz.

Jimnastik

Okulöncesi dönem çocuğunun en önemli ihtiyacı harekettir. Gelişiminin sağlıklı ve doğru şekilde seyri için doğru hareket eğitimi oldukça önemlidir. Koşma, atlama, sıçrama, sekme, yakalama, fırlatma, tutma vb. hareket becerilerinin kazanıldığı okulöncesi dönem bütün çocuklarda bulunan ortak özellikler ve yaşam için gerekli temel becerilerin geliştiği dönemdir. Bu nedenle, bu hareketlerin sergilendiği döneme temel hareketler dönemi de denebilir. (Gallahue 1982, Wickstrom 1977, Cratty 1973). Okulumuzda; çocuklara doğru hareket eğitimi ve sağlıklı gelişim için geçerli spor becerilerin kazanılması için işinde uzman eğitmenlerle çalışmaktadır . Derslerimizde: Yılsonuna kadar çocukların gelişimleri doğrultusunda hedeflenen becerileri kazanmaları sağlanmaktadır.

Oryantiring

Oryantiringhertürlü arazide yapılabilen,oyuncuların hedef noktaklarını harita ve pusula yardımı ile en kısa zamanda ulaşmaya çalıştıkları bir doğa sporudur.Bu spora kısaca koşarak yada yürüyerek hedef bulmada denilebilir.Zihinsel ve bedensel çalışmanın birlikte ifadesi olan Oryantiring; sadece düz bir koşu değil, aynı zamanda kontrol noktaları aranırken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadığımız bir oyundur. Bir doğa sporu olarak yediden yetmişe kadar her kesime hitap eden Oryantiring ayrıca bütün ailenin birlikte yapabileceği bir aile sporudur. Oryantiringi benzerlerinden ayıran en önemli unsur koşarken takip edilecek bir liderin veya işaretlenmiş bir parkurun olmamasıdır. Bulunulan yerden gidilecek yere ulaşmak için her sporcuya göre değişen sonsuz sayıda farklı seçenek bulunmaktadır. Sporcuların hem kendi özelliklerini, hem diğer sporcuları, hem de içinde bulundukları arazinin özelliklerini dikkate alarak en doğru kararı en kısa süre içinde vermeleri, bir başka ifade ile atletik kapasitelerine ek olarak mutlaka zihin yeteneklerini kullanmaları gerekmektedir.